فلزیاب VLF

فلزیاب VLF

فلزیاب های دیسکی یا بوقی به دو دسته کلی: فلزیاب پالسی (PI) فلزیاب VLF. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با فلزیاب های وی ال اف آشنا کنیم. پس اگر شما هم میخواهید بدانید فلزیاب VLF چیست با ما همراه باشید. فلزیاب های VLF بسیار

منظور از فلزیاب VLF

کلمه VLF مخفف کلمه Very Low Frequency است. که در لغت به معنی فرکانس های خیلی پایین است. این فلزیاب از طریق رفت و برگشت فرکانس های پایین اقدام به کاوش مینماید. در این فلزیاب ها تکتولوژی تغییر زاویه پالس استفاده شده است که باعث دستگاه فلزات را به دودسته آهنی و غیر آهنی تفکیک کند.

فلزیاب VLF

نحوه کار فلزیاب VLF

قبل از پرداختن به نحوه کار باید مطلع باشید که در داخل دیسک این نوع از فلزیاب ها دو نوع سیم پیچ وجود دارد. سیم پیچ برای ارسال سیگنال و سیم پیج دوم برای دریافت سیگنال. فلزیاب با محاسبه اختلاف فاز فرکانس سیم پیچ فرستنده و گیرنده به نوع فلز پی میبرد. نحوه تفکیک فلزات آهنی از غیر آهنی هم بر اساس همین روند و محاسبه اختلاف فاز است.  همانطور که میدانید فلزاتی مانند طلا و آهن اختلاف فاز متفاوتی نسبت به هم دارند. همین اختلاف فار باعث تفکیک طلا و آهن در زمان جستجو میشود.

عمق فلزیاب وی ال اف معمولا در بهترین حالت تا یک متر و هشتاد سانتی متر است. که بر خلاف فلزیاب های پالسی میباشد. سرعت کار در فلزیاب های VLF بیشتر از فلزیاب های پالسی است.

مزیت دستگاه فلزیاب VLF

این نوع دستگاه از سیستم تفکیک پذیری قوی بهره می برد که دارای قدرت تفکیک فلزهایی همچون طلا، مس و نقره است قدرت تفکیک پذیری این نوع دستگاه ها بسیار بیشتر از دستگاه های پالسی است.

همچنین فلزیاب های vlf مصرف باطری کمتر نسبت به سیستم های دیگر دارد.

می توان به حساسیت بیشتر آنها نسبت به فلزات رنگین اشاره کرد.

قدرت بالا در تشخیص نقطه دقیق از مزایای دیگر این فلزیاب به شمار می آید.

معایب فلزیاب VLF

عمق کاوش این نوع فلزیاب ها بسیار کمتر از فلزیاب های پالسی میباشد.

در شرایط محیطی خاص آنها نمی توانند کار کنند و توانایی عمق زنی این دستگاه ها به شدت افت می کند.

همچنین این دستگاه حساسیت بالایی نسبت به کانی ها و مواد معدنی موجود در خاک نشان می دهند.

این فلزیاب ها که در زیر آب قابلیت چندانی ندارند و به خوبی نمی توانند کاوش کنند.

 

 

خرید و فروش فلزیاب

 

لینک های مرتبط :

خرید و فروش فلزیاب 

خرید و فروش نقطه زن

اینستاگرام

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *